معاون وزارت فرهنگ سوریه: آستان قدس رضوی در صنعت چاپ بسیار قوی عمل کرده است
 معاون وزارت فرهنگ سوریه: آستان قدس رضوی در صنعت چاپ بسیار قوی عمل کرده است

معاون وزارت فرهنگ شهر حمص سوریه با بیان اینکه مرکز چاپ و نشر قرآن کریم از امکانات پیشرفته و به ‌روز‌ی برخوردار است، گفت: آستان قدس رضوی در صنعت چاپ بسیار قوی عمل کرده است.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، المثنی ابراهیم در حاشیه بازدید از مرکز چاپ و نشر قرآن کریم آستان قدس رضوی اظهار کرد: ایران در حوزه صنعت چاپ و نشر کتاب، تجهیزات، نیروی انسانی باتجربه و بسیار قدرتمند و در حوزه چاپ و نشر کتاب دارای مجهزترین مراکز است.
وی تصریح کرد: صنعت چاپ در کشور سوریه نیز پیشرفته است و تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد این کشور مدیریت می‌شود، اما با این همه امروز در بازدید از این مجموعه بی‌نظیر تجربیات بسیاری حاصل شد که لازم است به کشورمان منتقل کنیم.
معاون وزارت فرهنگ شهر حمص سوریه ادامه داد: در این مرکز با امکانات و ماشین‌آلات چاپ برای انواع کتاب‌ها، نشریات و تجهیزات حرفه‌ای مرتبط با بسته‌بندی آشنا شدیم.
ابراهیم المثنی افزود: از تمام مسئولانی که شرایط حضور ما را در این مرکز فراهم کردند بسیار قدردانی می‌‌کنیم و خرسندیم از اینکه با دستانی پر به کشور خود باز می‌گردیم.
محمد طاهر کردی مسئول مرکز فرهنگی رسول اعظم(ص) در لاذقیه نیز در حاشیه این بازدید عنوان کرد: علم نور است و نادانی ظلمت، اگر به دنبال نور برای هدایت انسان‌ها هستیم باید به آموزه‌های کتاب قرآن این معجزه جاوید عمل کنیم.
وی ادامه داد: اهتمام به چاپ با کیفیت قرآن کریم و تنوع در چاپ قرآن‌ها از مزیت‌های مرکز چاپ و نشر قرآن کریم آستان قدس رضوی است.
گفتنی است، هیئتی 15 نفره از فعالان فرهنگی در حوزه نشر و چاپ کشور سوریه از مرکز بین المللی چاپ و نشر قرآن کریم آستان قدس رضوی بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند چاپ و صحافی نسخه‌های متنوع قرآن و دیگر کتب ادعیه قرار گرفتند.

تاريخ: ۱۳۹۷/۱۱/۳
 
نظرات کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
مشهد- بلوار سجاد - ابتدای جانباز جنوبی - صندوق پستی 157/91735
تلفن: 3-37625001-051 سفارشات چاپ افست:37625004-051 سفارشات چاپ صنعتی: 37615525-051
مرکز بین المللی چاپ و نشر قرآن کریم : 32461300-051

info [at] astanprint.com         www.astanprint.com