بازدید فعالان فرهنگی کشور سوریه از مرکز چاپ و نشر قرآن آستان قدس رضوی
 بازدید فعالان فرهنگی کشور سوریه از مرکز چاپ و نشر قرآن آستان قدس رضوی

جمعی از فعالان فرهنگی در حوزه چاپ و نشر از کشور سوریه ضمن حضور در مرکز چاپ و نشر قرآن کریم آستان قدس رضوی با فعالیت‌های این مرکز آشنا شدند.


به گزارش خبرنگار آستان نیوز، این هیئت 15 نفره از نزدیک با فعالیت‌ها، امکانات، محصولات، خدمات و مراحل چاپ این مجموعه آشنا شدند.

مدیر عامل مؤسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی، در این مراسم ابراز کرد: مرکز بین‌الملل چاپ و نشر قرآن کریم یک مرکز تخصصی، مجهز، کارآمد و به‌روز با استفاده از فناوری‌های روز برای تولید انواع کتب جلد سخت و نرم و سایر محصولات است.

مسعود فرزانه عنوان کرد: ظرفیت تولید سالانه کتاب این مجموعه 5 میلیون در سال است و در سال گذشته بالغ بر 4 میلیون و 634 هزار جلد کتاب در این مجموعه تولید شد.

وی با بیان اینکه بیش از 60 درصد محصول این مرکز مربوط به مسائل دینی است، ادامه داد: از بدو تأسیس مؤسسه چاپ و انتشارت آستان قدس رضوی در سال 62 تاکنون قریب به 60 میلیون جلد کتاب تولید و صحافی شده است که بیشتر این آثار مرتبط با حوزه معارف رضوی و فرهنگ دینی و عمدتا با گرایش سنت، سیره، زندگانی، آموزه‌های امام رضا(ع)، معارف، کتب قرآنی و تفسیر است.

وی افزود: این مجموعه همچنین به عنوان مرکز تولید آثار نفیس و باز نشر نفایس موجود در موزه‌های آستان قدس رضوی همچنین قرآن بایسنقر میرزا، ابراهیم سلطان و... مطرح است.

مدیر عامل مؤسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی بیان کرد: آنچه در این مرکز مهم است کیفیت محصولات چاپی در تراز استانداردهای جهانی است از همین رو، این مرکز سه سال متوالی کسب مقام برتر را به منظور چاپ آثار کیفی از آن خود کرده است.

وی با اشاره به اقدامات مرکز چاپ و نشر قرآن کریم در حوزه بین‌الملل عنوان کرد: چاپ سررسید ویژه و موضوعی «المفکره الحسینیه» مربوط به آستان مقدس ابا عبدالله الحسین(ع) برای پنجمین سال متوالی توسط مؤسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی صورت پذیرفت.

فرزانه تصریح کرد: مؤسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی همچنین در راستای افزایش تعامل و سطح همکاری با سایر اعتاب مقدس جهان اسلام توانسته تاکنون همکاری‌های نزدیک و تنگاتنگی با سایر اعتاب مقدسه نیز درخصوص چاپ محصولات فرهنگی برقرار کند که می‌توان به همکاری با آستان‌های مقدسه عسکریه، حسینیه، علویه و... اشاره کرد.

مدیر عامل مؤسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی چاپ نمونه آزمایشی قرآن‌های حرم مطهر رضوی به ترجمه زبان هندی و عقد تفاهم‌نامه همکاری با آستان مقدس حضرت علی(ع) را از دیگر اقدامات این مرکز در حوزه بین‌الملل دانست.

تاريخ: ۱۳۹۷/۱۱/۲
 
نظرات کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
مشهد- بلوار سجاد - ابتدای جانباز جنوبی - صندوق پستی 157/91735
تلفن: 3-37625001-051 سفارشات چاپ افست:37625004-051 سفارشات چاپ صنعتی: 37615525-051
مرکز بین المللی چاپ و نشر قرآن کریم : 32461300-051

info [at] astanprint.com         www.astanprint.com