قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تبیین کرد؛ لزوم ورود جدی به عرصه بین الملل برای اشاعه معارف اسلامی و فرهنگ رضوی
 قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تبیین کرد؛ لزوم ورود جدی به عرصه بین الملل برای اشاعه معارف اسلامی و فرهنگ رضوی

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت:امروز بیش از هر زمانی بایستی برای ورود جدی و هدفمند به عرصه های بین المللی در راستای توسعه و ترویج مکتب اسلام اصیل و معارف ناب اهل بیت(ع) برنامه ریزی کنیم.

به گزارش آستان نیوز، سید مرتضی بختیاری در بازدید از مرکز بین المللی چاپ و نشر قرآن کریم ضمن تبریک ایام میلاد نبی مکرم اسلام(ص)، اظهار داشت: بنا به دستورات اکید تولیت آستان قدس رضوی، مجموعه های فرهنگی و انتشاراتی این نهاد معنوی باید چاپ و طبع آثار فاخر برای پاسخگویی به نیازهای امروز جامعه را در دستور کار قرار دهند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز جامعه ما در معرض تهاجم و ناتوی فرهنگی دشمنان است و اقدامات استکبار برای به انحراف کشاندن جوانان و تزلزل بنیان های خانواده مسلمان ایرانی بسیار پیچیده و گسترده است.

وی تصریح کرد: آنچه امروز بدان نیازمندیم همدلی و هم افزایی همه موسسات وابسته آستان قدس رضوی برای اجرای فرامین و مطالبات مقام معظم رهبری است.

بختیاری با اشاره به ظرفیت چاپ و نشر سالانه ٥ میلیون جلد قرآن کریم در موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب در سال اخیر ٢ نامه به جوانان اروپایی و غربی نگاشته اند و تاکید ایشان بر آشنایی آنان با معارف ناب و اصیل اسلامی و فرهنگ اهل بیت(علیهم السلام) است.

وی با اشاره به لزوم هم افزایی و ارتباط موثر بین موسسات فرهنگی ، اقتصادی، درمانی و دارویی آستان قدس رضوی اظهار داشت:پرهیز از موازی کاری، انضباط مالی و اداری و تدوین مقررات برای همکاری و تعامل بین موسسات و شرکت های مجموعه از اهم مواردی است که مراحل اجرایی و عملیاتی شدن را طی می کند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه برگزاری نخستین همایش اعتاب مقدسه در مشهد مقدس سطح تعامل و همکاری بین حرم های شریف اهل بیت(علیهم السلام) را ارتقاء داده است، اظهار کرد: بایستی از ظرفیت هایی نظیر مرکز بین المللی چاپ و نشر قرآن کریم برای آشنایی هرچه بیشتر جهانیان با کلام الهی و فرهنگ و سیره ائمه معصومین(علیهم السلام)بهره ببریم.

وی ادامه داد: چاپ ترجمه و تفسیر قرآن کریم به زبانهای مختلف و برقراری ارتباط اثربخش با زائران و دلدادگان امام رضا(علیه السلام)نیز از موضوعاتی است که سازمان فرهنگی و معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی برای تحقق آن برنامه ریزی خواهند کرد.

شایان ذکر است، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در بازدیدی ٣ ساعته از فعالیت‌های مرکزبین المللی چاپ و نشر قرآن کریم دیدن کرد.

تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
 
نظرات کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
مشهد- بلوار سجاد - ابتدای جانباز جنوبی - صندوق پستی 157/91735
تلفن: 3-37625001-051 سفارشات چاپ افست:37625004-051 سفارشات چاپ صنعتی: 37615525-051
مرکز بین المللی چاپ و نشر قرآن کریم : 32461300-051

info [at] astanprint.com         www.astanprint.com