معرفي موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوي

انقلاب اسلامی ایران با پیروزی شکوهمند خود، جلوه درخشانی از مدیریت موفق اسلامی را در برابردیدگان جهانیان به نمایش گذاشت و تحولیشگرف در همه شوون جامعه ایجاد کرد.

آستان قدس رضوی به عنوان یکی از جلوه های این انقلاب بی نظیر . به منظور گسترش فرهنگ اصیل اسلامی و با هدف چاپ و انتشار آثار ارزشمند در موضوعات علوم و معارف اسلامی و قرآنی،بر اساس رهنمود های تولیت عظمای آستان قدس رضوی .به تاسیس << موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی >> در اواخر سال 1362 اقدام کرد.

در طول ربع قرن فعالیت پر ثمر این موسسه با انتشار هزاران عنوان کتاب با شمارگانی افزون بر سی میلیون نسخه . کارنامه ای درخشان در ترویج و نشر فرهنگ و معارف دینی از خود رقم زده و توانسته است نقش برجسته ای در اعتلای صنعت چاپ و نشر خراسان و شرق کشور ایفا کند.هم چنین این موسسه با راه اندازی حوزه چاپ صنعتی در سال 1377 توانست به یکی از قطب های اصلی تأمین نیاز واحدهای بازرگانی، تولیدی و صنعتی شرق کشور و کشورهای هم جوار تبدیل گردد

به دنبال ترسیم و تصویب چشم انداز بیست ساله آستان قدس رضوی با نگاه تحول خواه و ترقی جوی مدیریتی عالی این آستان مقدس -انتشار قرآن کریم با برترین کیفیت و شمارگان بالا - به منظور بهره گیری از نوار تابناک کتاب الهی قرآن کریم و در راستای تامین نیازهای معرفتی جهان اسلام و لزوم توسعه مراکز علمی فرهنگی ، به عنوان مهمترین هدف فراروی موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضویقرار گرفت و درسال 1386 که باید آنرا سرآغاز حیاتی تازه و تحولی شگرف برای موسسه به شمار آورد. برنامه ی توسعه و ارتقای موسسه در چهار مرحله برنامه ریزی شد و در دستور کار قرار گرفت .

دستاورد این حرکت عظیم که با خواست پروردگار متعال. عنایت امام هشتم (ع) و رهنمود های مقام منیع تولیت عظمای آستان قدس رضوی و همت کارکنان موسسه در سال 1388 به ثمر نشست.بهره برداری از چاپخانه ای مدرن و کارآمد با عنوان –مرکز بین المللی چاپ و نشر قران کریم-بود که در حال حاضر پس از سه دهه تجربه کارآمد و با پشتوانه نیروی انسانی مجرب و بهره گیری از امکانات به روز چاپ و نشر، با هدف طبع و نشر قران و فرهنگ و معارف اسلامی، از مجهزترین و کامل ترین مجموعه های صنعت چاپ کشور به شمار می رود. اکنون مرکز بین المللی چاپ و نشر قرآن کریم با استفاده از امکانات پیشرفته، امکان تولید پنج میلیون نسخه قرآن، انواع کتب با جلد سخت، جلد نرم و دیگر سفارشات تجاری را فراهم آورده است.

در دور جدید فعالیت موسسه که از اذر ماه سال 1391 اغاز گردید هدف ماداشتن مرکزی تخصصی و مجهز برای طبع و نشر قرآن و فرهنگ و معارف اسلامی و تأمین جامع نیازهای آستان قدس رضوی و موسسات فرهنگی، هنری و اقتصادی وابسته به آن و سایرسفارش دهندگان و مخاطبان در جذب ، آماده سازی، تولید بوده که اهم ماموریت های ان بشرح ذیل ا ست

1 ـانجام تمامی خدماتپیش از چاپ ، چاپ و پس از چاپقرآن کریم درگستره منطقه ای، ملی و بین المللی.

2 ـانجام تمامی خدماتپیش از چاپ ، چاپ و پس از چاپ کتابهای ادعیه، متون دینی و باز نشر نفایس آستان قدس رضوی.

3 ـانجام تمامی خدماتپیش از چاپ ، چاپ و پس از چاپبه سفارش دهندگان و مخاطبان درگستره منطقه ای، ملی و بین المللی متناسب با مأموریت های موسسه.

4 ـانجام کلیه خدمات چاپ و سایر امور تکمیلی آن در حوزه چاپ صنعتی.

5 ـبهره گیری از فناوری روزآمد صنعت چاپ در حوزه های چاپ افست ،صنعتی ، دیجیتال و ....

6 ـایجاد شبکه بازاریابی فراگیر در راستای استفاده بهینه از ظرفیت های موسسه.

7 ـ پژوهش و حمایت از تحقیقات ارزشمند علمی و آگاهی بخشی و بروزرسانی دانش فنی نیروی انسانی از طریق فعالیتهای مربوطه ( برگزاری همایش های تخصصی، برگزاری دوره های آموزشی، تورهای آموزشی، شرکت در نمایشگاه ها و دعوت از اساتید ملی و بین المللی).

8 ـمشارکت و سرمایه گذاری در سایر شرکت ها، خرید و فروش سهام و اوراق بهادار و هر نوع عملیات مجاز بازرگانی که با مأموریت موسسه مرتبط باشد.

9ـ انجام هر گونه فعالیت در راستای توسعه و ارتقاء کمی و کیفی موسسه.

ایجاد حداکثر تطابق بین نیاز مشتری با محصول چاپی از رهگذر کالیبراسیون تجهیزات، اعمال سیستم مدیریت رنگ با بکارگیری نرم افزارهای تخصصی، استاندارد سازی فرآیندهای چاپ، ارتقاء دانش فنی کارکنان، برقراری سیستم مدیریت کیفیت جامع و فراگیر، کنترل کیفیت سفارشات با بهره گیری از سخت افزارهای تخصصی، بازمهندسی و طراحی بهینه گردش کار،بهبود و اصلاح فرایندهای جاری، تدوین طرح توسعه جامع موسسه و افزودن خدمات تکمیلی دارای ارزش افزوده برای مشتریان محور برنامه کاری ما در دهه چهارم حیات بالنده موسسه می باشد.

مشهد- بلوار سجاد - ابتدای جانباز جنوبی - صندوق پستی 157/91735
تلفن: 3-37625001-051 سفارشات چاپ افست:37625004-051 سفارشات چاپ صنعتی: 37615525-051
مرکز بین المللی چاپ و نشر قرآن کریم : 32461300-051

info [at] astanprint.com         www.astanprint.com