معرفی نفایس

بسمه تعالی

آستان قدس از گذشته تاکنون،جلوگاه فاخرترین و ارزشمند ترین دستاوردهای هنری، فکری و فرهنگی بوده است که هر یک ریشه در ژرفای علایق مذهبی و ارادتمندی به ساحت مقدس اهل بیت عصمت و طهارت – علیهم السلام – داشته است.

دانشوران و هنرمندان متعهد ایران اسلامی، همیشه ایام، بر آن بوده اند تا عصاره و چکیده ذوق و هنر متعالی خویش را با پای بوسی و عرض ارادت به پیشگاه ثامن الحجج (ع) به این آستان مقدس پیشکش و عرضه بدارند تا جاودانگی یاد و نام آنان را دلیلی باشد و شکوه معنوی مضجع شریف رضوی، بر ارج و اعتبار آثار آنان بیفزاید. ازسویی ، منحصر به فرد بودن بسیاری از آثار هنری، باعث گردیده به منظور حفظ و نگهداری آنها محدودیت هایی در نظر گرفته شود و امکان بهرمندی و کسب حظ معنوی دوستداران هنر و فرهنگ اسلامی از جلوه های هنری آثار فراهم نباشد. از این رو، انتشار آثارو بستر سازی شرایطی جهت عرضه دستاوردهای هنری یاد شده در نسخه های متعدد و فضاهایی نامحدود، علاوه بر امکان بهره برداری هنرمندان و هنر دوستان از هنر اصیل اسلامی، امکان معرفی آثار در ابعاد بین المللی و نمایش توانمندی های هنرمندان سرزمین پهناور ایران اسلامی را در سراسر جهان مهیا خواهد ساخت.

تولیت عظمای آستان قدس رضوی نیز با نگاه روشنگرانه و بینش عالمانه خویش، همواره توصیه هایی ارجمند در جهت نشر و گسترش آثار محفوظ در گنج خانه ی رضوی با بهره گیری از پیشرفته ترین و کامل ترین امکانات موجود داشته اند که خود به منزله پشتوانه ای عظیم برای مدیران و مسئولان ذی ربط، به شمار می رود که بی گمان وحدت، همدلی و هم افزایی مدیران آستان ملائک پاسبان رضوی، گامی مهم در مسیر تحقق اهداف عالیه مندرج در چشم انداز بیست ساله آستان قدس رضوی و نیل به موفقیت هایی ماندگار و یادگاریهایی جاویدان خواهد شد.

در این راستا « موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی » با حضور جدی در عرصه چاپ نفایس و با تشکیل کارگروه های تخصصی و حرفه ای چرخه کامل خلق اثر نفیس را در موسسه فراهم آورده است تا از این رهگذربتوان به حداکثر تطابق بین نسخ قدیمی و نسخ چاپی رسید.چاپ منتخب «سور ابراهیم سلطان » و سه جلد از شاهکار های هنری آستان قدس رضوی و مجموعه ضیافت گوشه ای از این تکاپو می باشد.


مشهد- بلوار سجاد - ابتدای جانباز جنوبی - صندوق پستی 157/91735
تلفن: 3-37625001-051 سفارشات چاپ افست:37625004-051 سفارشات چاپ صنعتی: 37615525-051
مرکز بین المللی چاپ و نشر قرآن کریم : 32461300-051

info [at] astanprint.com         www.astanprint.com